Donald Trump

Moderatorzy: Karol Szulawiak., Anonymous

Fxx.dll
Posty: 91
Rejestracja: pn gru 05, 2016 7:49 am

Donald Trump

Postautor: Fxx.dll » ndz sty 08, 2017 7:57 pm

Dwie ciekawostki o Trumpie:
* Trump poparł takie kandydatury wystawione przeciwko Hillay Clinton jak John Charles Hagee – założyciel i starszy pastor Cornerstone Church. Charyzmatyczny mega kościoła w San Antonio w Teksasie. Hagee wierzy w zielonoświątkową praktykę jak chrzest w Duchu Świętym. Głosiciel futuryzmu i roli Izraela w czasach ostatecznych. Oddział B’nai B’rith w San Antonio przyznał mu nagrodę „Humanitarian of the Year”.

* Kto był odpowiedzialny za nawrócenie się Trumpa na Chrześcijaństwo – niejaka Paula White. To Trump często odwiedzał ją w Atlantic City na prywatne studia biblijne a nawet pojawiał się w jej telewizyjnych show. Kim jest Paula White ?. Teleewangelistka. Starszym pastorem New Destiny Christian Center in Apopka, Florida. Paula White została zaakceptowana w czerwcu 2016 roku przez James Dobsona jako osoba która miała nawrócić Trumpa na Chrześcijaństwo.
Paula White napisała inwokację inaugurującą prezydenturę Trumpa.

James Dobson amerykański ewangeliczny chrześcijanin. Był uczestnikiem konferencji w 2000 roku w Watykanie na temat wpływu gospodarki światowej na rodziny. Po konferencji powiedział, że choć jest wiele różnic teologicznych z katolicyzmem to wynikają one głównie z nieporozumień.

Ale najważniejsze jest to o czym w swoim show naucza Paula White. Oto mała próbka jej kazań:
* (…)nawet sobie nie wyobrażasz z kim siedzisz w ławce. Jak bardzo jesteście dalecy od sedna tego, kim naprawdę jesteście(…) Wchodzicie w to kim naprawdę jesteście. Czy wiesz jak nazywa ciebie Biblia ?. Jest tam powiedziane, że jesteś małym Elohim. Jesteś małym bogiem(…)
* (…)Twój duch jest Bogiem, tak Bogiem i kiedy zaczniesz to sobie uświadamiać i zanurzać się w to wtedy w twoim sercu, umyśle odkryjesz
prawdę o twoim przeznaczeniu. Chwałę i obecność Boga(…)Twoje oczy zostaną oświecone i zrozumiesz to kim naprawdę jesteś i do czego jesteś zdolny(…)

Paila White z kolei za swojego duchowego ojca uważa niejakiego TD Jakesa. Tomas Dexter”TD” to kolejny protestancki teleewangelista biskup zielonoświątkowców, który założył swój mega kościół w 1994 w Dallas (Teksas). Jego działalność polega na organizacji tzw. spotkań przebudzeniowych.
W swoich kazaniach posługuje się ideami tzw. Ruch Słowa Wiary, czyli coś w rodzaju, jeśli wierzysz w coś wystarczająco mocno to musi to stać się. Wszystko zaczyna się w twojej głowie.
Bóg spełni każde życzenie, cokolwiek to będzie. Dodatkowo w swoich naukach przemyca elementy tzw.ewangelii sukcesu.
Po drugie facet głosi mega herezję, że człowiek zezwala działać Bogu na tym świecie poprzez modlitwę…

W jednym ze swoich show Paula White zaprosiła do studia niejakiego Larrego Huckstera. Ten wprost stwierdził, że Jezus nie jest jedynym Synem Bożym, że on również jest nim. I co się stało ?. Przyznała mu rację (!).

TD Jakes (duchowy ojciec Pauli White)podczas wywiadu udzielonego dla MSNBC: „Uważam, że Jezus jest produktem. Jest tym co wystawiamy na stół. Chrześcijaństwo jest produktem, które zarabia na siebie. Gdy produkt jest bardzo dobry to nie potrzebuje reklamy

Tak więc zadajmy sobie pytanie na co tak naprawdę miał nawrócić się Trump…

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość