Prorocy starego kłamstwa

Moderatorzy: Karol Szulawiak., Anonymous

Fxx.dll

Prorocy starego kłamstwa

Postautor: Fxx.dll » ndz sty 08, 2017 9:47 pm

Billy Brim - wg. oficjalnej biografii w 1967 roku zostaje natchniona Duchem Świętym wskutek czego ona sama i jej rodzina zaczynają podążać za jego wezwaniami. Przez prawie 10 lat pełniła funkcję redaktora publikacji dla Keenetha E.Hagina.
W latach 80-tych waraz z Haginem zakładają Glorious Church Fellowship w Branson w Missouri, który stanie się podstawą dla Billy Brim Ministries and Prayer - coś w rodzaju grupy modlitewnej. Współcześnie jest to spora powierzchnia na której zlokalizowane są domki modlitewne.
Modlitwy te są transmitowane na żywo w internecie.
(...)Bóg chce abym każdego dnia wznosiła się na niebiosa i królowała jako królowa(...)
(...)człowiek panuje albo panują nad nim. My nie chcemy aby ktoś panował nad nami(...)

Joyce Meyer - wg. oficjalnej biografii należy do czołowych nauczycieli Pisma Świetego. Autorka kilkudziesięciu książek. Jest gospodarzem programów radiowych i telewizyjny np. tj. Enjoying Everyday Life. Każdego roku aktywnie podróżuje po świecie nauczając ludzi jak cieszyć się
życiem codziennym. Meyer reprezentuje tzw. Ruch Słowa Wiary, czyli jeśli w coś w rodzaju, jeśli wierzysz to musi to stać się.
Bóg spełni każde życzenie pochodzące z twojego serca cokolwiek to będzie. Dodatkowo w swoich naukach przemyca elementy tzw. ewangelii sukcesu.
W 2011 odwiedziła Polskę.
(...)bardzo zależało mi aby otrzymać odpowiedź od Boga kim jestem a on sam odpowiedział mi: Ty jeszcze sama nie wiesz kim jesteś(...) Powinniśmy zrozumieć kim jesteśmy i co przez to powinniśmy działać. Jeśli to objawienie, to kim jesteśmy będzie w nas podtrzymywane to Bóg wykorzysta nas w tych ostatecznych czasach do rzeczy wielkich(...) Teraz już wiem, kim jestem.
(...)jeśli On jest Bogiem to jak powinnam nazwać nas, jeśli nie rodem Boga
(...)

Paula White - teleewangelistka. Starszy pastor New Destiny Christian Center in Apopka, Florida.
Za swojego duchowego ojca uważa niejakiego TD Jakesa. Tomas Dexter"TD" to protestancki teleewangelista biskup zieloświątkowców, który założył swój mega kościół w 1994 w Dallas (Teksas). Jego działalność polega na organizacji tzw. spotkań przebudzeniowych.
Podczas jeden z sesji wyjazdowych Paula White tak wygłosiła swoją wykładnię Słowa do zebranych":
(...)nawet sobie nie wyobrażasz z kim siedzisz w ławce. Jak bardzo jesteście dalecy od sedna tego, kim naprawdę jesteście(...) Wchodzicie w to kim naprawdę jesteście. Czy wiesz jak nazywa ciebie Biblia ?. Jest tam powiedziane, że jesteś małym Elohim. Jesteś małym bogiem(...)
(...)Twój duch jest Bogiem, tak Bogiem i kiedy zaczniesz to sobie uświadamiać i zanurzać się w to wtedy w twoim sercu, umyśle odkryjesz
prawdę o twoim przeznaczeniu. Chwałę i obecność Boga(...)Twoje oczy zostaną oświecone i zrozumiesz to kim naprawdę jesteś i do czego jesteś
zdolny
(...)
(...)w kościele jestem od dawna, wiem co to kościół(...)Jesteśmy narodem wybranym i królewskim kapłaństwem(...)

Bill Johnson - popularny mówca Chrześciański. Jego nauczenie jest przekazywane w formie kazań, przekazów telewizyjnych i internetowych oraz książek. Bill i jego żona Brenda są pastorami kościoła Bethel w Redding w Kalifornii. Podczas tzw.przebudzenia w Lakeland, był jednym z najbliższych współpracowników Todda Bentleya. W Polsce Bill Johnson jest bardzo popularny w kręgach charyzmatyków szukających przebudzenia i wylania Ducha. Znakiem rozpoznawczym Billa Johnsona jest kwestią uzdrowienia. Jego pogląd w tej sprawie jest prosty: "Wolą Bożą jest zawsze uzdrowienie, a jeśli jesteś chory to dzieje się to wbrew woli Boga i masz prawo do przejęcia władzy nad chorobą".
Bill Johnson naucza, że skoro w niebie nie ma choroby ani śmierci to tak też powinno być na ziemi stwierdzając również, że „nie chce tworzyć teologii, która pozwala na choroby”.
Doktryna Johnsona mówi, że Jezus Chrystus żyjąc na ziemi był tylko człowiekiem - dlatego zakłada, że chrześcijanie powinni dokonywać
jeszcze większych cudów niż sam Pan Jezus. Twórca tzw."Sozo prayer", czyli modlitwy mającej przynieść wewnętrzne uzdrownienie. Jest to typ modlitwy prowadzonej, która wymaga obecności przewodnika, kóry za pomocą odpiwednio dobranej intonacji prowadzi uczestników w wewnętrzny świat ekstatycznych przeżyć (za pewnie będących formą hipnozy).
(...)Obraz tajemnicy jest bardzo wielki. Nasza zdolność pojmowania tej tajemnicy pomaga uświadomić nam kim jesteśmy(...)
Bóg skrywa przed nami prawdę, prawdę o tym kim jesteśmy
(...)
(...)objawienie przychodzi aby doprowadzić nas do boskiego zderzenia. Aby otworzył się wymiar w kótrym znajduje się nasza boska władza(...)

Kreflo Dollar - amerykański teleewangelista. Założyciel World Changers Church International w College Park, Georgia.
Znany głównie z propagowania tzw. ewangelii sukcesu.
(...)tak wąż rzekł do człowieka. Gdy tylko zjecie z niego otworzą wam się oczy i będziecie jak Bóg.
Ja. Ja nie widzę z tym problemu
(...)
(...)jestem małym Bogiem, jestem małym Bogiem na tej planecie(...)
(...)nikt z nas nie ma problemu z nazwaniem siebie "Dzieckiem Bożym" ale wszyscy mają problem z nazwaniem siebie "ja jestem małym Bogiem(...)
(...)jestem całkiem jak Bóg(...)
(...)jesteście bogami tej ziemi i czas abyście zaczęli działać jak bogowie(...)

Benny Hinn - amerykański duchowny protestancki nurtu neocharyzmatycznego, teleewangelista, założyciel własnego kościoła Orlando Christian Centre. Głosiciel ewangelii sukcesu. Autor wielu chybionych proroctw m.in. głoszenie, że Chrystus w fizycznej postaci będzie się objawiał podczas jego usług.
(...)czy jesteście gotowi otrzymać objawienie poznania ?. Jesteście bogami(...)
(...)powiedzmy sobie jestem bogoczłowiekiem (...)
(...)jestem małym mesjaszem na tym świecie(...)
(...)jestem Benny Jahwe(...)
(...)kiedy narodziliście się na nowo Słowo stało się w was ciałem. Dlatego teraz nie mówcie "ja mam" tylko "ja jestem"(...)
(...)kiedy moja ręka kogoś dotyka to ręka Jezusa go dotyka(...)
(...)Bóg Ojciec jest osobowością trójjedyną w sobie. Bóg Ojciec jest osobą. Syn jest osobą. Duch Święty jest osobą. Każdy z nich jest trójjedyną
istotą samą w sobie czyli wszystkich ich jest dziewięciu
(...)
(...)Bóg zstąpił z nieba i stał się człowiekiem. Uczynił z ludzi małych bogów i powrócił do nieba jako człowiek(...)
(...)nie mówcie mi że macie Jezusa. Jesteście wszystkim kim On był(...)
(...)kiedy mówicie jestem Chrześcijaninem tak naprawdę mówicie jestem mesjaszem, pomazańcem(...)jestem mały mesjaszem chodzącym po ziemi(...)
(...)zapasy/walka z Bogiem jest niezbędna. Jeśli nie będziecie wiedzieli jak Go pokonać to przegracie(...)
(...)nigdy ale to przenigdy nie przychodźcie do Boga ze słowami bądź wola Twoja. Jeśli modlicie się takimi słowami to wasza wiara zostanie
zniszczona
(...)

Kenneth Copeland - amerykański pisarz, były muzyk, mówca i teleewangelista neocharyzmatyczny. Założyciel Kenneth Copeland Ministries,
Jest zwolennikiem ewangelii sukcesu.
(...)jestem bogiem(...)Mówię do was o byciu jak Bóg(...)
(...)Jestem zrodzony jak On(...)"
(...)Kiedy czytam w Biblii Jego słowo Ja Jestem wtedy uśmiecham się i mówię, tak i ja jestem(...)
(...)jesteśmy małymi bogami(...)
(...)przyczyną dla której Bóg stworzył Adama było pragnienie uzewnętrznienia samego siebie. W sensie stworzenia repliki samego siebie(...)
(...)pierwszy człowiek Adam był bogiem(...)Adam w ogrodzie Eden był bogiem w ciele(...)
(...)jesteście w pełni Bogiem(...)
(...)psy rodzą psy, koty rodzą koty a Bóg zrodził małych bogów(...)

Morris Cerullo - amerykański zielonoświątkowy teleewangelista. Gospodarz programu "Victoria Today".
(...)pełnia boskości mieszka we mnie. Bóg zaplanował abym był obrazem samego Chrystusa(...)
(...)i kiedy tutaj stoimy ty patrzysz nie na Morrisa Cerullo, ty patrzysz na Boga, ty patrzysz na Jezusa(...)

Noel Jones - amerykański duchowny zielonoświątkowy. Jest pastorem kościoła City of Refuge Church w Gardena, w Kalifornii
(...)nawet nie wyobrażasz sobie kim ja jestem. Jestem, który jestem(...)

Kenneth Hagin - amerykański kaznodzieja nurtu charyzmatycznego, określany jako jedna z głównych postaci tzw. Ruchu wiary.
(...)jesteśmy Chrystusami(...)
(...)Adam był bogiem tego świata(...)
(...)każdy człowiek który narodzi się na nowo jest ucieleśnieniem Boga(...)
(...)wierzący jest nazwany Chrystusem... oto kim jesteśmy, jesteśmy Chrystusami(...)

Paul Crouch - amerykański telewizyjny ewangelista. Crouch i jego żona, Jan , założyli Trinity Broadcasting Network
(...)jesteśmy małymi bogami. Noszę Jego imię. Jestem jedno z nim. Ja jestem małym bogiem(...)
(...)jesteśmy bogami tego świata(...)

Earl Paulk - założyciel charyzmatycznego Zielonoświątkowego mega-Kościoła w Decatur w stanie Georgia
(...)Jezus był Bogiem w ciele. Musimy być tym samym kim On był na ziemi(...)
(...) jesteśmy istotą Boga, Jego ucieleśnieniem na tym świecie(...)
(...)tak jak psy rodzą szczenięta a koty rodzą kocięta tak Bóg rodzi małych bogów(...)

Ulf Eckman - Były pastor, założyciel zielonoświątkowego Kościoła Livets Ord, wywodzącego się z nurtu tzw. Ruchu Wiary. Nawrócny na katolicyzm
(...)w tobie jest Ojciec, syn i Duch Święty, czyli jest was czworo(...)

Frederic Price - założyciel i szef Crenshaw Christian Center (CCC), z siedzibą w Kalifornii
(...)Bóg potrzebuje pozwolenia człowieka aby mógł działać na tej ziemi.Bóg może zrobić coś na tej ziemi jeśli my Mu pozwolimy na to(...)
Pozwoleniem tym jest modlitwa
(...)
(...)bądź wola Twoja Panie, brzmi to jak pokora ale w rzeczywistości jest to głupie(...)
(...)jeśli w swojej modlitwie użyjecie bądź wola Twoja to ona nie zadziała(...)

Joel Osteen - amerykański pisarz chrześcijański, teleewangelista i starszy pastor z Lakewood Church w Houston, w Teksasie. Synem założyciela Kościoła Lakewood Johna Osteen
(...)sami jesteśmy w stanie osiągnąć swoje cele. Mamy pomysły, talenty, zdolności. Jesteśmy sami w stanie pokonać wszytskie przeszkody
Miejsce w sobie szczególne odczucie - jestem namaszczony, jestem w stanie urzeczywistnić swoje wszystkie marzenia. Jestem uzbrojony w moc
w którą wyposażył mnie sam Stwórca
(...)

Lista będzie uzupełniana...

Wróć do „Zwiedzenie i sekty”