"IHVH" czyli Brama do Boga, którą jest Jezus Chrystus

Więcej
3 miesiąc 1 tydzień temu - 3 miesiąc 1 tydzień temu #71 przez Cupak
Cupak stworzył temat: "IHVH" czyli Brama do Boga, którą jest Jezus Chrystus
Tetragrammaton co znaczy z greckiego składający się z 4 liter to najczęstsze słowo w Starym Testamencie wskazujące na Boga. Fonetycznie wymawiane jako Jahwe, a po pisane po hebrajsku jako: יהוה‎. Słowo to zostało wybrane przez Stwórcę gdyż zawiera w sobie w skrócie najważniejsze przesłanie Pisma Świętego, którym jest przyjście Boga na ziemie pod postacią człowieka i ukrzyżowanie, które da światu ponowną społeczność z Nim samym.

Język hebrajski w swojej początkowej fazie składał się z obrazków czyli piktogramów tak jak wszystkie ówczesne języki np. w Egipcie były hieroglify.Słowo Jahwe יהוה‎ w piktogramach aramejsko-hebrajskich składa się z następujących obrazków:

(י)RĘKA
(ה)PATRZ - [człowiek z wyciągniętymi rękoma]
(ו)GWÓŹDŹ
(ה)PATRZ - [człowiek z wyciągniętymi rękoma]


Przekaz słowny jaki płynie z piktogramowej budowy "IHVH" to informacja o zwróceniu uwagi na ukrzyżowanego człowieka co dla chrześcijan jest bez zastanawiania się oczywiste, że w tym przesłaniu chodzi o Jezusa Chrystusa !

Co więcej za przekazem słownym idzie przekaz matematyczny:

יהוה‎ w hebrajskiej gematrii ma wartość: 10+5+6+5 = 26, natomiast po zsumowaniu samych cyfr mamy: 1+5+6+5 = 17

17 w systemie liczbowym o podstawie 4 (Tetragrammaton) to: 101 co jest symbolem bramy/drzwi. Świątynia Jerozolimska posiadała dwa filary, pomiędzy nimi było wejście do Świątyni I0I. Chrystus to drzwi do Boga.

"Ja jestem drzwiami; jeśli kto przeze mnie wejdzie, zbawiony będzie i wejdzie, i wyjdzie, i pastwisko znajdzie." Jana 10:9

"Wtedy Jezus znowu powiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, Ja jestem drzwiami dla owiec." Jana 10:7

Suma liczb od 1 do 17 to 153
Suma liczb od 1 do 26 to 351

351 to lustrzane odbicie 153


„Rzekł im Jezus: Przynieście kilka ryb, które teraz złowiliście. Poszedł Szymon Piotr i wyciągnął sieć na ląd, pełną wielkich ryb, których było sto pięćdziesiąt trzy; a chociaż ich tyle było, nie podarła się sieć. Rzekł im Jezus: Pójdźcie i spożywajcie. A żaden z uczniów nie śmiał go pytać: Kto Ty jesteś? Bo wiedzieli, że to Pan.” Jana 21:10-12

Liczba 153 wskazuje na kształt Vessica Piscis, którym jest połączenie się dwóch okręgów tworzących w punkcie wspólnym bramę.To wszystko jest tożsame ze znaczeniem sześcianu Miejsca Najświętszego w Świątyni, który jest symbolizowany na niebie przez połączenie się Księżyca (ludzkie ciało) i Światła słonecznego (Duch Boży) dzień połączenia się tych dwóch obiektów to święto Nowiu, które było obchodzone przez Izrael.

„Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu.” Kolosan 2:16

Długość przekątnej sześcianu, wysokość Vessica Piscis i wysokość połączenia się dwóch trójkątów na kształt litery X jest taka sama.

Literą X rozpoczyna się słowo Chrystus χριστος w oryginale NT.

Natomiast krzyż jest symbolem rozłożonego sześcianu Miejsca Najświętszego co zostało potwierdzone kiedy zasłona do Miejsca Najświętszego rozdarła się na dwie części."Mężowie izraelscy! Posłuchajcie tych słów: Jezusa Nazareńskiego, męża, którego Bóg wśród was uwierzytelnił przez czyny niezwykłe, cuda i znaki, jakie Bóg przez niego między wami uczynił, jak to sami wiecie," Dzieje Apostolskie 2:22
Ostatnio zmieniany: 3 miesiąc 1 tydzień temu przez Cupak.
The following user(s) said Thank You: DianaZ, Kosik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.064 s.