Kosmiczna Menora

Więcej
1 miesiąc 1 tydzień temu - 1 miesiąc 1 tydzień temu #52 przez Cupak
Cupak stworzył temat: Kosmiczna Menora
Menora była siedmioramiennym świecznikiem, który Bóg nakazał sporządzić Mojżeszowi. (Wj 25,31–40)
Środkowa lampa Menory świeciła się zawsze i to od niej zapalane były pozostałe.
Tutaj nasuwa się kosmiczna analogia do Słońca i planet Układu Słonecznego.

Słońce świeci się zawsze, a planety świecą poprzez pochłanianie i odbijanie światła, którego źródłem jest Słońce i które jest też grawitacyjnym filarem który utrzymuje wszystkie planety na swoich wyznaczonych miejscach analogicznie do środkowej lampy, której przedłużeniem była podpora(noga) dla całego świecznika.

Ponadto te kosmiczne obiekty widziane w kolejności z Ziemi tworzą właśnie układ taki jaki ma Menora.
W starożytności pierwszym najszybszym obiektem na niebie był Księżyc, potem Merkury, Wenus, Słońce, następnie Mars, Jowisz i Saturn. Mamy 3 obiekty szybsze od ruchu Słońca po nieboskłonie i 3 obiekty wolniejsze od niego.

1. Księżyc 29.5 dnia
2. Merkury 0.24 lat
3. Wenus 0.62 lat
4. Słońce 1 rok
5. Mars 1.9 lat
6. Jowisz 11.9 lat
7. Saturn 29.5 lat

Ramiona Menory tworzą też pary:

Księżyc - Saturn
Merkury - Jowisz
Mars - Wenus

Każda planeta ma swoje znaczenie i niesie ze sobą cząstkę Ewangelii.

Bardzo ciekawa jest para Księżyc - Saturn, które niosą podobne a nawet identyczne przesłanie. Oba obiekty wyróżnia ten sam okres obiegu nieba z tym że Księżyc robi to w 29.5 dnia, a Saturn w 29.5 roku.

Księżyc symbolizuje zaciemniony sześcian Miejsca Najświętszego, w którym pojawiała się Chwała Boża co jest zapowiedzią przyjścia Boga w ludzkim ciele.
Saturn natomiast ma na swoim północnym biegunie heksagon, który nawiązuje również do Miejsca Najświętszego bo heksagon to rzut sześcianu na płaską powierzchnie(dwuwymiarową) a zarazem jest to też punkt wspólny połączenia się dwóch przeciwstawnych trójkątów, które tworzą też pierwszą literę greckiego słowa Chrystus(χριστος).

Saturn jako symbol Syna Bożego - Chrystusa otoczony jest okrągłym pierścieniem przypominającym tęczę jako znak zamieszkania w ludzkim ciele Bożej Chwały.

Jak wiemy greckie słowo Chrystus - χριστος po zliczeniu cyfr da nam: 6+1+1+2+3+7+2 = 22
Mamy więc22 otrzymane z 7 cyfr. W starożytności 22/7 = 3,1428... było najdokładniejszym przybliżeniem liczby π, która oznacza właśnie okrąg.
Saturn w języku hebrajskim to Shabbatai (שבתאי) co znaczy "odpoczywający" od słowa Szabat (שַׁבָּת) czyli odpoczynek bo jest najwolniejszym obiektem na niebie. Dlatego też w Chrystusie ludzkość znajduje swoje wytchnienie swój odpoczynek (Szabat) jak głosi pierwsze 10 imion od Adama do Noego.

• Adam: „człowiek”
• Set: „powołany, wybrany” (Rodzaju 4:25)
• Enosz: (z rdzenia anasz, „być nieuleczalnym”) „śmiertelny,” „kruchy,” „nędzny, marny”
• Kenan: „smutek”, „pieśń pogrzebowa”
• Mahalalel: „błogosławiony przez Boga” – (mahalal) „błogosławiony”; (El) imię Boga
• Jered: (od czasownika yarad) „zejdzie, przyjdzie na dół”
• Henoch: „rozpoczęcie” lub „nauczanie”
• Matuzalem: „jego śmierć przyniesie” – met, rdzeń oznaczający „śmierć”; szalach znaczy „przynieść” lub „posłać”
• Lamech: „rozpaczający” (stąd pochodzi nasze określenie „lamentować”)
• Noe: (pochodzi od nach) „pocieszenie” lub "wytchnienie", „odpoczynek” (Rdz. 5:29)

Wszystkie imiona układają się w logiczne zdanie:

„Człowiek [jest] powołany do śmiertelnego smutku, [ale] błogosławiony Bóg przyjdzie nauczając [że Jego] śmierć przyniesie rozpaczającym pocieszenie/odpoczynek.”
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 1 tydzień temu przez Cupak.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 miesiąc 1 tydzień temu - 1 miesiąc 1 tydzień temu #53 przez Cupak
Cupak odpowiedział w temacie: Kosmiczna Menora
Czerwona planeta znana jako Mars po hebrajsku מאדים Ma'adim - co znaczy Czerwony jest symbolem ofiary Chrystusa. Na biegunach planety możemy dostrzec też kolor biały przypominający wełnę baranka czyli symbol czystości i niewinności.

Mars jest jedyna planetą, której oś obrotu jest skierowana w Gwiazdozbiór Łabędzia, który swoim wyglądem przypomina ukrzyżowaną postać, a za nią rozdartą zasłonę, którą jest pasmo gęsto ułożonych gwiazd, które tworzą ramie galaktyki.

Mars jest dwa razy mniejszy od Ziemi, ale jego powierzchnia jest prawie identyczna z powierzchnią wszystkich lądów na Ziemi czyli nie licząc mórz i oceanów. Jest to ciekawe ponieważ ziemia(lądy) w Apokalipsie jest pozytywnym symbolem w przeciwieństwie do morza, którego ma już więcej nie być bo to ziemia przychodzi z pomocą Niewieście uciekającej przed wodami smoka.

"Lecz ziemia przyszła niewieście z pomocą i otworzyła swoją gardziel, i wchłonęła strumień, który smok wyrzucił z swojej paszczy."

"I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma."

Warto zauważyć że Bestia z Ziemi w początkowej fazie swojego istnienia w przeciwieństwie do Bestii z Morza mówi jak Baranek. Bestią z Ziemi były protestanckie Stany Zjednoczone, które dały schronienie chrześcijanom uciekającym z Europy, którzy na chrześcijańskiej skale zbudowali tamten kraj, który jednak z czasem zaczął mówić tak samo jak Smok.

Planetą, która tworzy parę z Marsem jest Wenus - Gwiazda Poranna. Wszyscy, którzy wierzą w ofiarę Chrystusa mają obietnice otrzymania Gwiazdy Porannej, która jest symbolem poznania Boga i oświecenia, do którego dostępu symbolicznie blokowała zasłona Miejsca Najświętszego, lecz Chrystus umierając na krzyżu rozdarł tą zasłonę i od tamtej pory każdy może mieć indywidualną łączność z Bogiem poprzez pośrednika, którym jest Pan Jezus.

"Dam mu też gwiazdę poranną." Apokalipsa 2:28

Gwiazda Poranna pojawia się tylko na pewien czas przed nadejściem świtu czyli końcem nocy(panowanie grzechu), a rozpoczęciem dnia czyli Królestwa Bożego. Każdy zbawiony wtedy otrzyma pełne poznanie Boga w swoim sercu.

"Mamy więc słowo prorockie jeszcze bardziej potwierdzone, a wy dobrze czynicie, trzymając się go niby pochodni, świecącej w ciemnym miejscu, dopóki dzień nie zaświta i nie wzejdzie jutrzenka w waszych sercach." 2Pe 1:19

Szatan i jego słudzy dobrze zdaje sobie sprawę z biblijnych znaczeń planet, co można zobaczyć w najgłośniejszym filmie o podróży na tą planetę "Marsjanin" (2015). Główny bohater jako ratunku używa drewna z krucyfiksu. Tutaj od razu powinna zapalić się oglądającym lampka jaki astronauta zabiera drewniany krucyfiks na Marsa ? Spalenie krzyża Chrystusa oznaczać że elity odrzucają ofiarę Chrystusa i Jego osobę jako mesjasza, a w to miejsce ustanowią swojego (obraz Bestii).
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 1 tydzień temu przez Cupak.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.063 s.