Wojna w Izraelu, przyjście Pana Jezusa, „pochwycenie”

Więcej
1 miesiąc 1 tydzień temu - 1 miesiąc 1 tydzień temu #43 przez Cupak
Cupak stworzył temat: Wojna w Izraelu, przyjście Pana Jezusa, „pochwycenie”

admin napisał: "Na jakiej podstawie Cupak piszesz o warunkowości proroctw?
Nie mamy także pewności, co do życia na ziemi podczas okresu millenium. Dobrze jest spierać się, gdyż będziemy bliżej prawdy. Jeśli się wysilimy, to zbliżymy się mocno do prawdy.

Pod koniec millenium szatan zostanie wypuszczony i będzie chciał ponownie zbuntować ludzi przeciw Bogu, a więc nie sądzę abyśmy żyli w uwielbionych ciałach na ziemi.No chyba że my jak aniołowie, a reszta jako kontynuacja gatunku ludzkiego po zniszczeniu antychrysta.
Nie mamy także gwarancji zbudowania świątyni w innym miejscu niż Jerozolima."Oczywiście że nie mam 100% pewności co do przyszłych wydarzeń i mam tylko swoje przypuszczenia, dlatego do wszystkiego co piszemy należy mieć dystans bo jak mówi Słowo Boże wiele proroctw zostanie zrozumianych dopiero wtedy kiedy się wypełnią :)

"Oto ogłaszam wam tajemnicę: Nie wszyscy pomrzemy, lecz wszyscy będziemy odmienieni. W jednym momencie, w mgnieniu oka, na dźwięk ostatniej trąby zabrzmi bowiem trąba umarli powstaną nienaruszeni, a my będziemy odmienieni. Trzeba, ażeby to, co zniszczalne, przyodziało się w to, co niezniszczalne, a to, co śmiertelne, aby się odziało w nieśmiertelność."

Ale według tego co napisał Paweł to nie zanosi się na to że ktoś może mieć śmiertelne ciała podczas millenium. Pochwyceni nie wyprzedzą umarłych w Chrystusie.

"A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli."


To znaczy, że wszyscy zostaną przemienieni w nowe ciała, aby połączyć się z Chrystusem na Jego wzór i udać się na Wesele Baranka.

"Weselmy się i radujmy się, i oddajmy mu chwałę, gdyż nastało wesele Baranka, i oblubienica jego przygotowała się; i dano jej przyoblec się w czysty, lśniący bisior, a bisior oznacza sprawiedliwe uczynki świętych. I rzecze do mnie: Napisz: Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka."

Natomiast reszta ludzi nie mająca udziału w pierwszym zmartwychwstaniu, będzie leżeć w grobach aż do czasu kiedy szatan zostanie wypuszczony ponownie.

"Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie."

Teraz co się stanie z tymi którzy przyjęli znamię Bestii czy oni mogą przeżyć plagi i powrót Chrystusa i dalej sobie żyć na ziemi ?
Myślę że z powodu odrzucenia łaski Chrystusa kiedy zobaczą Chwałę Bożą zginą, bo są grzeszni a ostaną się tylko ci obmyci z grzechów w Krwi Baranka, czyli Zbawieni.


"I widziałem zwierzę i królów ziemi, i wojska ich, zebrane, by stoczyć bój z tym, który siedział na koniu, oraz z jego wojskiem. I pojmane zostało zwierzę, a wraz z nim fałszywy prorok, który przed nim czynił cuda, jakimi zwiódł tych, którzy przyjęli znamię zwierzęcia i oddawali pokłon posągowi jego. Zostali oni obaj wrzuceni żywcem do jeziora ognistego, gorejącego siarką. A pozostali byli pobici mieczem wychodzącym z ust jeźdźca na koniu, i wszystkie ptaki nasyciły się ich ciałami."

Dlatego uważam że podczas millenium nikogo na ziemi nie będzie, dopiero kiedy dopełni się 1000 lat nastąpi zmartwychwstanie potępionych i szatan zostanie wypuszczony aby ich zwieść by atakowali Nowe Jeruzalem z zbawionymi, które będzie zstępować z Nieba, ale wtedy pochłonie ich ogień.
To wydarzenie zobaczą wszyscy ludzie jacy kiedykolwiek żyli ale że odrzucili Boga i to będzie ich ostateczny koniec czyli spłoną w jeziorze ognia to będzie druga śmierć tych, którzy umarli ale nie mieli udziału w pierwszym zmartwychwstaniu.
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 1 tydzień temu przez Cupak.
The following user(s) said Thank You: Evelka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.048 s.