"Powrót do Przyszłości" (1985) - zapowiedź przybycia obrazu Bestii

Więcej
3 miesiąc 1 tydzień temu - 3 miesiąc 1 tydzień temu #46 przez Cupak
Cupak stworzył temat: "Powrót do Przyszłości" (1985) - zapowiedź przybycia obrazu Bestii
Moim zdaniem wszystkie 3 części tego filmu odnoszą się do jednej rzeczy a mianowicie ustanowienia ożywionego obrazu Bestii i mają jednej z najbardziej wyraźnych przekazów jakie możemy zobaczyć w filmach.

Główny bohater to 17 letni Marty McFly to on podróżuje w czasie, aby zmienić przyszłość. Na pewno nie chodzi tu o podróże w czasie ten termin to symbol światowych zmian. Imię Marty pochodzi od nazwy planety Mars i w wielu językach dies Martis oznacza wtorek.

Pierwszą zmianą dokonaną przez głównego bohatera jest zmiana "Centrum Handlu Dwie Sosny" na "Centrum Handlu Jedna Sosna".

Jest to oczywiste nawiązanie do zburzenia dwóch wież handlu światowego WTC i powstania jednej, która łączy w sobie cechy tamtych dwóch.

Jest to naczelny symbol mesjasza, który łączy w sobie dwie natury i został on zaczerpnięty ze Świątyni Salomona i tamtejszych dwóch filarów, które symbolizowały bramę do Boga. Chrystus jest bramą do Boga (ożywioną Świątynią) więc szatan będzie chciał dać światu swojego mesjasza (ożywiony Obraz Bestii udający Chrystusa).

Główny bohater mieszka w mieście Hill Valley po polsku Góra Dolina jest to nazwa łącząca dwa przeciwieństwa bo albo może być góra, albo dolina, ale w przypadku mesjasza mamy właśnie do czynienia z połączonymi przeciwieństwami.

Mieszka na osiedlu "Lyon Estates" czyli Posiadłość LWA co jest dodatkowo zaakcentowane przez dwa lwy stojące u wejścia do osiedla. Lew to również naczelny symbol mesjańskiego króla.

Jakby było tego mało to jego dom stoi przed dwoma wieżami wysokiego napięcia co jest kolejnym nawiązaniem do dwóch wież WTC.

W filmie jest cała masa innych symboli (np. pojawia się Vessica Piscis) i znaczeń dotyczących osoby mesjasza NWO podałem tylko kilka najważniejszych.
Ostatnio zmieniany: 3 miesiąc 1 tydzień temu przez Cupak.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 miesiąc 1 tydzień temu #49 przez Maciej
Maciej odpowiedział w temacie: "Powrót do Przyszłości" (1985) - zapowiedź przybycia obrazu Bestii
Ostatnio oglądałem to:

Całość wygląda ciekawie, szkoda że mój angielski kuleje. Zamierzałem przyłożyć się do lepszego zrozumienia tego co ten pan tam mówi ale stwierdziłem że nie zrobię tego.
The following user(s) said Thank You: Cupak

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.052 s.