× To jest opcjonalny nagłówek dla forum sugestii.

W obronie Biblii

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu - 2 lata 3 miesiąc temu #106 przez Gaceusz
Gaceusz stworzył temat: W obronie Biblii
Witajcie bracia i siostry.

Z własnego doświadczenia wiem, że ludzie z naszego otoczenia często atakują Biblię. Wielu ludzi twierdzi, że jest ona pełna błędów oraz sprzeczności i dlatego nie można jej wierzyć. Świat pełen sceptyków i ateistów domaga się naukowych dowodów na istnienie Boga i na prawdziwość historii biblijnych. Ostatecznie Biblię wsadzają do jednego worka z bajkami i mitologiami.

„Pana zaś Chrystusa miejcie w sercach za Świętego i bądźcie zawsze gotowi do obrony przed każdym, kto domaga się od was uzasadnienia tej nadziei, która w was jest”. (1P 3, 15)

Jesteśmy zachęcani do obrony naszej wiary, do obrony Słowa Bożego.

W jaki sposób rozsądnie, przekonywająco, na podstawie faktów historycznych i archeologicznych uzasadnić, że Biblia jest wiarygodna i spójna?

Z pomocą przychodzi sługa Boży, Josh McDowell (i nie tylko).

Człowiek ten był z początku osobą niewierzącą i na studiach założył się z chrześcijanami (których nazywał idiotami), że udowodni, że Jezus Chrystus nie jest Bogiem, co by dowiodło, że chrześcijaństwo jest kłamstwem. Badaniom na ten temat poświęcił wiele czasu. Ostatecznie zamiast znaleźć dowody przemawiające przeciwko chrześcijaństwu, nie mógł nie przyznać racji, że Biblia jest prawdziwa, a Jezus Chrystus jest naprawdę Bogiem.

Josh McDowell w końcu nawrócił się i w swoim życiu napisał wiele książek broniących wiarygodności Biblii. M.in.:

„Przewodnik apologetyczny”
„Wiarygodność Pisma Świętego”
„Czy rzeczywiście Biblia mówi prawdę?”
„Sprawa zmartwychwstania”
„Więcej niż cieśla”


Książki te zawierają ogrom dowodów materialnych w zakresie historii czy archeologii (przedstawionych w sposób zrozumiały i ciekawy) obalających wiele tez stawianych przez krytyków wobec Biblii i boskości Jezusa Chrystusa.

A więc przygotujmy się mądrze do obrony Słowa Bożego :-)

Niech was Duch Boży prowadzi.
Pozdrawiam w Jezusie Chrystusie.
Ostatnio zmieniany: 2 lata 3 miesiąc temu przez Gaceusz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 1.526 s.