Niewiasta obleczona w Słońce i Księżyc z 12 gwiazdami (co to znaczy ?)

Więcej
1 miesiąc 2 tygodni temu - 1 miesiąc 2 tygodni temu #83 przez Cupak
Cupak stworzył temat: Niewiasta obleczona w Słońce i Księżyc z 12 gwiazdami (co to znaczy ?)
Ostatnio pojawiło się wielkie zamieszanie odnośnie tego znaku na niebie z 23.09.2017, któremu przypisane zostały różne interpretacje. Taki sam znak pojawił się jednak 2000 lat temu i do tego został poprzedzony innymi mesjańskimi znakami i ułożeniami planet. Osobiście uważam że opis z 12 rozdziału Apokalipsy dotyczy narodzin Jezusa Chrystusa i Jego misji jako Syna Bożego i mesjasza ludzkości, który będzie kierował narodami laską żelazną jak pasterz.

"I ukazał się wielki znak na niebie: Niewiasta odziana w słońce i księżyc pod stopami jej, a na głowie jej korona z dwunastu gwiazd; a była brzemienna, i w bólach porodowych i w męce rodzenia krzyczała. (...) I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu. I uciekła niewiasta na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni."

Ten znak pojawił się we wrześniu w pierwszym roku przed naszą erą czyli (1.9.1 p.n.e). Wrzesień to w Izraelu czas święta Namiotów czyli wspólnego mieszkania Boga na pustyni pomiędzy swoim ludem w namiotach czyli symbolu ciała.


Oczywiście Niewiastą jest Izrael czyli wybrany przez Boga Lud z którego miał wyjść Mesjasz.

Jednocześnie w tym samym czasie czyli tego samego dnia (1.9.1 p.n.e) pojawił się drugi bardzo znaczący znak.


W ramię Oriona weszła planeta Saturn przechodząc od znaku Byka. Znak Byka to hebrajska litera Alef i oznacza Boga jako potężnego Lidera i początek wszystkiego.

"Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju." Izajasza 9:5


Saturn nie przeszedł tylko przez ramię Oriona, ale spoczął na nim i następnie cofnął się i zatoczył wokół niego koło co zdarza się tylko raz na kilka tysięcy lat ze względu na fakt ruchu wstecznego Saturna i Ziemi na tle innych gwiazdozbiorów, który zdarza się nieregularnie w innych miejscach na nieboskłonie.


Ramię Oriona oznacza przekazanie władzy od Boga na ramię Chrystusa. Natomiast Saturn, który to wydarzenie spaja to 7 obiekt nieba i sam w sobie symbolizuje połączenie się Ducha Bożego i człowieka czyli jest obiektem wskazującym na Syna Bożego otoczonego Bożą Chwałą (kosmiczną tęczą).

Pan Jezus rozpoczął swoją misję w wieku 30 lat czyli kiedy Saturn zrobił pełne koło na nieboskłonie i wrócił znowu na ramię Oriona oznajmiając kolejne ważne wydarzenie dla świata czyli Chrzest i zstąpienie Ducha Świętego na Pana Jezusa, które było drugim potwierdzeniem że jest Synem Bożym.

"A Jezus rozpoczynając działalność, miał lat około trzydziestu" Łukasza 3:23

Te dwa znaki zapowiadające Chrystusa zostały dodatkowo poprzedzone 76 dni wcześniej przez Gwiazdę Betlejemską na wschodzie, którą było zaćmienie Jowisza przez Wenus w gwiazdozbiorze Lwa czyli króla Judy coś co nigdy nie miało miejsca w znanej astronomii przy tak dużej(maksymalnej) elongacji Wenus. (Im większa elongacja tym lepsza widoczność planety i jej jasność)

Jak wiemy 7 to liczba Boga a 6 liczba człowieka a więc 76 oznacza połączenie się - spotkanie się Boga i człowieka.

forum-chrzescijan.pl/index.php/nowy-test...-gwiazda-betlejemska

"Mężowie izraelscy! Posłuchajcie tych słów: Jezusa Nazareńskiego, męża, którego Bóg wśród was uwierzytelnił przez czyny niezwykłe, cuda i znaki, jakie Bóg przez niego między wami uczynił, jak to sami wiecie," Dzieje Apostolskie 2:22

Chwała Bogu że w tych obecnych czasach końca możemy poznać takie potężne potwierdzenia Prawdy jaką jest Jezus Chrystus.
Ruch obiektów na niebie to swego rodzaju zegar od Stwórcy, dzięki czemu możemy cofnąć się w czasie do dawnych wydarzeń.
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 2 tygodni temu przez Cupak.
The following user(s) said Thank You: Kosik, Evelka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 miesiąc 2 tygodni temu - 1 miesiąc 2 tygodni temu #84 przez Kosik
Kosik odpowiedział w temacie: Niewiasta obleczona w Słońce i Księżyc z 12 gwiazdami (co to znaczy ?)
Chwała Bogu, że daje nam odkryć Siebie we wszystkich swoich dziełach :-)


Interesujące. Jeszcze, wnikliwie o "gwieździe betlejemskiej":
orion.pta.edu.pl/gwiazda-betlejemska

m.in.:
Kiedy owego wieczoru 'magowie' ciągnęli w kierunku Betlejem, 'podwójna' gwiazda Jupiter i Saturn ukazała się właśnie na szczycie tegoż stożka światła, które w ten sposób rozlało się dokładnie nad celem ich podroży...Po lewej: wielka koniunkcja Jupitera z Saturnem w stożku światła zodiakalnego nad Betlejem: 12 listopada, 7 r.pne. (symulacja). Po prawej: wędrówka światła zodiakalnego nad Betlejem po zachodzie Słońca: 12 listopada, 7 r.pne.Przykład światła zodiakalnego - światła słonecznego rozproszonego na cząstkach pyłu zgromadzonego w płaszczyźnie Układu Słonecznego. Kierunek w górę stożka wyznacza płaszczyznę ekliptyki. Fotografia dzięki uprzejmości Chris L. Petersona, który wykonał ją 18.11.2001 w Górach Skalistych 100km od Denver.


Błogosławiony i jedyny władca, Król królów i Pan panów. 1Tm 6,25
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 2 tygodni temu przez Kosik.
The following user(s) said Thank You: Cupak

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 miesiąc 2 tygodni temu - 1 miesiąc 2 tygodni temu #85 przez Cupak
Cupak odpowiedział w temacie: Niewiasta obleczona w Słońce i Księżyc z 12 gwiazdami (co to znaczy ?)
Bardzo ciekawe bo możliwe, że to był kolejny zapowiadający znak że zbliża się coś bardzo ważnego, który przykuł uwagę mędrców bo potrójna koniunkcja Jowisza i Saturna to rzadki fenomen i to w znaku ryb. Nie wiadomo jak daleko też ci mędrcy żyli od Izraela i ile zajęła im wędrówka do Jerozolimy, możliwe pochodzili z Babilonu (wschód) bo pytali Heroda o króla Żydowskiego, a nie swojego. ("oto mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy")

Mędrcy mówią że widzieli Gwiazdę Króla na wschodzie, ale czy chodzi o ich miejsce zamieszkania czy kierunek geograficzny ?
Na zachód od Izraela jest tylko morze, więc to chyba byli raczej mędrcy ze Wschodu.
Symbolem Króla Judy jest Lew więc zaćmienie Jowisza przez Wenus (1 p.n.e) w Lwie widoczne tylko przy zachodzie wskazało im kierunek aby podróżować na zachód w kierunku Izraela właśnie za tą zachodzącą gwiazdą. Dokładny kierunek wskazała im linia złączonej nowej bardzo jasnej gwiazdy czyli Wenus z Jowiszem którą poprzedzała linia trzech obiektów czyli gwiazda Regulus, Mars i Merkury.

Jowisz był znany jako gwiazda Króla, a Wenus jako symbol wielkiej mądrości także niespotykane ich połączenie sprawiło niemałe zamieszanie w tamtym czasie :) Nikt nie spodziewał się wtedy że chodzi o narodziny Chrystusa, myśleli że nadchodzi król taki jak Dawid czy Salomon których świat się bał bo znał historię potężnego Izraela z ich czasów.
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 2 tygodni temu przez Cupak.
The following user(s) said Thank You: Kosik, Evelka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 miesiąc 2 tygodni temu - 1 miesiąc 2 tygodni temu #86 przez Cupak
Cupak odpowiedział w temacie: Niewiasta obleczona w Słońce i Księżyc z 12 gwiazdami (co to znaczy ?)
To wszystko idealnie pokrywałoby się z datą ukrzyżowania Pana Jezusa, którą byłaby Pascha z 3 kwietnia 33 roku. Ma to swoje odzwierciedlenie również na niebie. Przed ostatnią Paschą Chrystusa czyli tą w którą miał zostać ukrzyżowany na niebie mieliśmy znowu zapowiedź tego najważniejszego wydarzenia dla ludzkości.

We wrześniu 32 roku n.e planeta Mars, której oś obrotu jako jedynej planety wycelowana jest w krzyż jest więc symbolem ofiary Chrystusa.

W okresie swojej największej jasności i zbliżenia do ziemi zatoczyła koło zatrzymując się na znaku Barana( symbol Chrystusa) i wchodząc do Znaku Ryb( symbol stworzenia).

Następnie na wiosnę 19.3.33 roku planeta Wenus (symbol poznania Boga) również weszła do znaku Barana i zataczając koło weszła do znaku Ryb w momencie Nowiu Księżyca.

Wszystko to symbolizuje fakt przekazania ludzkości poznania Boga i zerwania zasłony za sprawą ofiary Baranka. Od Baranka wyszła najpierw ofiara (planeta Mars), czego efektem było połączenie się Ducha Boga i ludzkości (Nów Księżyca) za sprawą poznania (Gwiazda Poranna) przekazanej zbawionym również od Baranka - Chrystusa po zmartwychestaniu za sprawą Ducha Świętego.

5 dni od tamtego Nowiu 24.3.33 planeta Mars pojawiła się w ramieniu Oriona (Arcykapłan) równocześnie z Księżycem(ludzkość) jako kolejne potwierdzenie i zapowiedź złożenia Baranka(Chrystusa) w ofierze za grzechy ludzkości.

Następnie za 9-10 dni mieliśmy pełnię Księżyca i święto Paschy kiedy został ukrzyżowany Chrystus.

Według kalendarza hebrajskiego był to 15-16 Nissan 3793.

www.hebcal.com/converter/?gd=3&gm=4&gy=33&g2h=1


Tą chronologię wydarzeń można również potwierdzić w Ewangelii.

www.firstthings.com/web-exclusives/2014/04/april-3-ad-33
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 2 tygodni temu przez Cupak.
The following user(s) said Thank You: Kosik, Evelka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 miesiąc 2 tygodni temu #88 przez Cupak
Cupak odpowiedział w temacie: Niewiasta obleczona w Słońce i Księżyc z 12 gwiazdami (co to znaczy ?)
Teraz możemy dojść do ciekawych wniosków, że w 2017 roku mija 1984 lat od rozerwania zasłony do Miejsca Najświętszego, mamy więc 16 lat do 2000 pełnych lat, które miną w ok 2033 roku. Możliwe jednak że ten czas zostanie skrócony jak mówi PŚ ze względu na wybranych.

Świątynia Jerozolimska była podzielona na dwie części w stosunku 40 łokci Miejsce Święte i 20 łokci Miejsce Najświętsze czyli 40:20 co na wieki daje 4000 lat do 2000 lat czyli razem 6000 lat dla materialnego człowieka na ziemi.

Po zerwaniu zasłony Miejsca Najświętszego wszystkie materialne symbole przeniosły się ze sfery materialnej do sfery Duchowej łącznie z Arcykapłanem - Jezusem Chrystusem, który sprawił że teraz każdy przez te 2000 lat od tamtego czasu ma indywidualny kontakt z Bogiem.
Powracający Chrystus rozpocznie 7000 tysiąclecie zmartwychwzbudzając i przemieniając zbawionych i zabierając ich na Wesele Baranka do Ojca na 1000 lat na Szabat, a dopiero po 1000 latach kiedy zacznie się nowe 8000 lecie nastąpi powrót na Nową Ziemię.
The following user(s) said Thank You: Evelka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.070 s.